Incentive travel - Turystyka motywacyjna

Podstawy

 • piątek, 20 czerwca 2014
  • Do czego zaliczamy Incentive travel

   Ten rodzaj turystyki jest zaliczany do gałęzi turystyki biznesowej, jednak stanowiący odrębny produkt turystyczny. Przeważnie Incentive travel organizowane są jako imprezy motywacyjne, dla określonej grupy pracowników, którzy zrealizowali jakieś założone cele w firmie. Takie wyjazdy mają na celu podniesienie integracji wśród załogi firmy, a jednocześnie mogą realizować cel zwiększenia prestiżu danej firmy i pracujących tam ludzi.

   Gdy firma organizuje takie wyjazdy i przedstawia je na swoich stronach internetowych, ulotkach dla szukających pracy, będzie na pewno lepiej postrzegana niż firma, która oferuje tylko pensje z jakimiś tam nagrodami finansowymi, których nie widzimy, gdy szukamy pracy.
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   incentivetravel
   Czas publikacji:
   piątek, 20 czerwca 2014 14:24
  • Turystyka motywacyjna czym jest, skąd się wzięła?

   Turystyka motywacyjna czym jest, skąd się wzięła?


   Incentive travel jest nagrodą za wykonanie konkretnego zadania przez pracownika. Jest przeważnie z góry określona, aby pracownik wiedział, co dostatnie w zamian za realizacje założonego celu. Jest formą motywowania, stanowiącą zachętę do jeszcze bardziej efektywnej pracy. Oczywiście nie może to być nagroda za coś, co z dnia na dzień jest możliwe do zrealizowania. Chodzi o to, aby cel był określony w dłuższej perspektywie i aby poprzez dążenie do jego realizacji zwiększała się efektywność firmy. Pracownicy muszą to widzieć. Muszą też wiedzieć, iż cel do realizacji jest realny do osiągnięcia, aby nie demotywował przy wykonywaniu zadań. Wtedy efekt będzie odwrotny od zamierzonego.
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   incentivetravel
   Czas publikacji:
   piątek, 20 czerwca 2014 14:20

Archiwum

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa