Incentive travel - Turystyka motywacyjna

Wpisy

 • piątek, 20 czerwca 2014
  • Rozwój turystyki motywacyjnej

   Tak więc turystyka motywacyjna jako gałąź turystyki biznesowej, będzie w najbliższym czasie jeszcze bardziej się rozwijać i wyjazdy w tylu Incentive travel będą coraz bardziej popularne. Jest to bowiem jeden z najlepszych narzędzi do motywowania pracowników, doceniony już na całym świecie. My w Polsce dopiero go wdrażamy w takim samym zakresie jak na zachodzie. Jednak możemy być pewni, iż jakość tych wyjazdów jest już porównywalna. Wiadomo, wiele zależy od kosztów, jakie firma jest w stanie ponieść na taki wyjazd, ale z pewnością koszty małych firm, jak i molochów będą się z czasem odpowiednio zwiększały.

    

   Mam nadzieje, że z czasem będą one stanowiły pewien procent z zysku firmy, stale określony jako pewna wartość procentowa. Do tego musimy wszyscy dążyć.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   incentivetravel
   Czas publikacji:
   piątek, 20 czerwca 2014 14:26
  • Opinie pracowników

   Przy Incentive travel widać to poprzez zdjęcia z wyjazdów, informacje przekazywane w danej miejscowości przez pracowników, którzy byli na takim wyjeździe. Taka firma zyskuje podwójnie, ma szanse ściągnąć inne osoby do siebie, właśnie poprzez oferowanie Incentive travel, a jednocześnie możemy być pewni, że pracownicy nie pójdą gdzie indziej, gdzie nie ma systemu motywacyjnego w takim zakresie jak w dotychczasowym ich miejscu pracy.


   Ludzie widzą i obserwują co dzieje się w innych zakładach. Chcą mieć to samo co inni. Dlatego też tak bardzo ważne jest dbanie o efektywność i odpowiednie motywowanie.
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   incentivetravel
   Czas publikacji:
   piątek, 20 czerwca 2014 14:26
  • Do czego zaliczamy Incentive travel

   Ten rodzaj turystyki jest zaliczany do gałęzi turystyki biznesowej, jednak stanowiący odrębny produkt turystyczny. Przeważnie Incentive travel organizowane są jako imprezy motywacyjne, dla określonej grupy pracowników, którzy zrealizowali jakieś założone cele w firmie. Takie wyjazdy mają na celu podniesienie integracji wśród załogi firmy, a jednocześnie mogą realizować cel zwiększenia prestiżu danej firmy i pracujących tam ludzi.

   Gdy firma organizuje takie wyjazdy i przedstawia je na swoich stronach internetowych, ulotkach dla szukających pracy, będzie na pewno lepiej postrzegana niż firma, która oferuje tylko pensje z jakimiś tam nagrodami finansowymi, których nie widzimy, gdy szukamy pracy.
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   incentivetravel
   Czas publikacji:
   piątek, 20 czerwca 2014 14:24
  • Turystyka motywacyjna czym jest, skąd się wzięła?

   Turystyka motywacyjna czym jest, skąd się wzięła?


   Incentive travel jest nagrodą za wykonanie konkretnego zadania przez pracownika. Jest przeważnie z góry określona, aby pracownik wiedział, co dostatnie w zamian za realizacje założonego celu. Jest formą motywowania, stanowiącą zachętę do jeszcze bardziej efektywnej pracy. Oczywiście nie może to być nagroda za coś, co z dnia na dzień jest możliwe do zrealizowania. Chodzi o to, aby cel był określony w dłuższej perspektywie i aby poprzez dążenie do jego realizacji zwiększała się efektywność firmy. Pracownicy muszą to widzieć. Muszą też wiedzieć, iż cel do realizacji jest realny do osiągnięcia, aby nie demotywował przy wykonywaniu zadań. Wtedy efekt będzie odwrotny od zamierzonego.
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   incentivetravel
   Czas publikacji:
   piątek, 20 czerwca 2014 14:20

Archiwum

Kategorie

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa